Ливърпул победи Нотингам Форест с 1:0 в мач от 27-я кръг

...

Ливърпул с нова магия в самия край - Нунес е големият герой

Ливърпул победи Нотингам Форест с 1:0  в мач от 27-я кръг на Висшата лига. Единственото попадение в мача бе дело на Дарвин Нунес в деветата минута на добавеното време. Двата тима имаха шансове, като Ливърпул опитваше да владее повече топката и да управлява дуела, само че се стигна до огромна драма в самия край. С тази победа мърсисайдци остават на върха във Висшата лига, като имат четири точки задатък пред втория Манчестър Сити, въпреки и с мач повече, до момента в който Нотингам остава 17-и с 24 пункта на сметката си.

В 15-а минута Нотингам провежда добра офанзива, а Йейтс откри Дивок Ориги, който опита отдалечен изстрел с десния крайник, само че не съумя да уцели вратата, а топката профуча настрана от левия непряк дирек на Келехър.

Малко по-късно домакините реализираха страхотна контраофанзива, а Антъни Еланга се измъкна зад противниковата отбрана и остана очи в очи с Келехър, след което опита удар, само че стражът на Ливърпул блесна с феноменално избавяне с левия си крайник.

В 24-а минута Робъртсън избави привидно изгубена топка и я отклони към Боби Кларк, който показва самочувствие и стреля в далечния ъгъл, само че топката профуча над напречната греда. Две минути по-късно Конър Брадли получи на фланга и върна на точката на дузпата, а Боби Кларк стреля, само че след блокирания удар Луис Диас бе най-съобразителен и бе на чиста позиция, само че Мурийо реагира великолепно, спасявайки сигурен гол.

Втората част стартира добре за Ливърпул, а Брадли бе деен отдясно, като върна топката на дузпата, като Луис Диас се размина нея, само че Робъртсън я връхлетя, с цел да бъде отчаян от прелестна защитна реакция на съперников състезател пред самата голлиния.

В 66-а минута Нотингам направи страхотна офанзива, а Авониуи се пребори ужасно, след което отклони към Тофоло, който откри на далечния край Еланга, а ударът на някогашния състезател на Манчестър Юнайтед бе доста мощен и мина на сантиметри от десния непряк дирек на Келехър.

Малко по-късно Мак Алистър лиши отлично в средата и откри Дарвин Нунес, който пусна пас към Коди Гакпо, само че ударът на нидерландеца бе извънредно незадоволитен и мина настрана от вратата на Нотингам. В 76-а минута Луис Диас и Алексис Мак Алистър направиха ужасно двойно подаване, като първият опита да стреля от границата на наказателното поле, само че не съумя да уцели рамката на вратата.

В първата минута на добавеното продължение от осем минути Луис Диас направи добър пробив и опита изстрел по диагонала, само че след получилия се рикошет последва единствено корнер за мърсисайдци. В 95-а минута Ливърпул извърши корнер, а Цимикас центрира към Дарвин Нунес, който стреля с глава на първа греда, само че Селс блесна с неповторимо избавяне.

Стартови сформира:

Нотингам:  26. Матц Селс, 15. Хари Тофоло, 40. Мурийо, 32. Андрю Омобамиделе, 7. Неко Уилямс, 22. Райън Йейтс, 16. Николас Домингес, 14. Калъм-Хъдсън Одой, 21. Антъни Еланга, 10. Морган Гибс-Уайт, 27. Дивок Ориги

Ливърпул:  62. Куивин Келехър, 26. Андрю Робъртсън, 4. Върджил ван Дайк, 5. Ибрахима Конате, 84. Конър Брадли, 42. Боби Кларк, 2. Джо Гомес, 10. Алексис Мак Алистър, 7. Луис Диас, 19. Харви Елиът, 18. Коди Гакпо